Życiorys

Greta Polanska Moidinis

Greta Polanska Moidinis

Pilates Grety – Poczuj różnicę

Narodowość: Polska
Języki: polski, angielski i grecki

Wykładowca anatomii funkcjonalnej, ruchu scenicznego i pilatesu na Akademii Muzycznej w Łodzi. Doświadczona i certyfikowana instruktorka kalifornijskiego Instytutu BASI ( Body Arts and Science International ) najbardziej renomowanej szkoły Pilatesu na świecie . Autorka Podręcznika do nauki pilates w dziedzinie ćwiczeń na macie.

Wykwalifikowana w dziedzinie tańca współczesnego jako tancerka, choreografka i pedagog tańca, a także jako trener personalny i trener fitness. Ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z tytułem magistra.

Edukacja

Wykładowca

2018 – 2021

Akademia Muzyczna – Łódź

Wykładowca anatomii funkcjonalnej, ruchu scenicznego i pilatesu na Akademii Muzycznej w Łodzi, na kierunku Choreografia i Somatyka w Tańcu i Ruchu.

Magister

1999 – 2000

Uniwersytet Mickiewicza – Poznań

Magister pedagogiki artystycznej z pracą magisterką pt. Rola i wpływ improwizacji na taniec współczesny.

Licencjat

1995 – 1996

Uniwersytet Mickiewicza – Poznań

Licencjat z edukacji artystycznej, specjalizujący się w wychowaniu teatralnym.

Nauczyciel tańca

1995 – 1996

Szkoła Kultury i Tańca – Wrocław

Animator kultury, specjalizacja taniec.

Doświadczenie zawodowe

Greta’s Pilates

2009 – Today

Instruktor pilates

Po pomyślnym ukończeniu szkolenia w instytucie BASI (Body Arts and Science International ) i osiagnięciu pełnej i profesjonalnej edukacji z pilatesu, zaczęłam koncentrować się na karierze instruktora pilatesu.

Wiele lat zgłębiałam tę metodę dużo czasu poświęcając na indywidualną praktykę a także na uczenie innych, rozwijając i opracowując kreatywne sposoby przekazywania wiedzy moim studentom. Jestem teraz na etapie dzielenia się i przekazywania tej wiedzy dalej i dlatego organizuję warsztaty, szkolenia i kursy instruktorskie pilates w Grecji, Anglii i Polsce. W tym celu napisałam obszerny podręcznik do nauki pilates w języku polskim . Książka składa się z dwóch głównych części, teorii i praktyki pilatesu. Część praktyczna podzielona jest na 3 poziomy ćwiczeń klasycznego repertuaru pilates na matach, ze szczegółowymi ilustracjami i dokładnymi opisami ćwiczeń z ich analizą anatomiczną, sposobem oddychania i techniką wykonania.

Pilates to nie moja praca, ale moja pasja. Moją siłą napędową jest satysfakcja i wiedza, którą mogę dać moim uczniom, aby mogli jak najlepiej wykorzystać pilates i pomóc jak największej liczbie osób, cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem.

Od kilku lat prowadze kursy instruktorskie dla nauczycieli pilatesu na wszystkich poziomach zaawansowania i według własnego systemu.

Toruń

2020 – 2021

Pilates trener narodowej kadry łyżwiarzy figurowych

Trenowałam łyżwiarzy figurowych włącznie z parą olimpijską, polskiej kadry narodowej.

Warszawa

2019 – 2021

Szkolenie biegaczy – maratończyków

Trenowałam i przygotowywałam do zawodow biegaczy – maratończyków, którzy dzięki moim treningom pobijali swoje rekordy życiowe i osiągali najwyższe miejsca w lokatach.

Akademia Muzyczna w Łodzi

2018 – 2021

Wykładowca w Akademii Muzycznej

Byłam wykładowcą anatomii funkcjonalnej, ruchu scenicznego i pilatesu na Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach takich jak Choreografia oraz Somatyka w ciele i ruchu.

Danceart

2004 – 2008

Dyrektor artystyczny

W trakcie moich lat spędzonych w Grecji, gdzie założyłam i prowadziłam szkołę tańca oraz pilates studio, intensywnie pracowałam i rozwijałam się zawodowo. Szkoła opierała się głównie na tańcu współczesnym, realizowaniu wielu przedstawień, spektakli tanecznych, projektów artystycznych, współpracy z innymi lokalnymi artystami oraz oferowała szereg ciekawych szkoleń, warsztatów a nawet realizacji musicalu dla dzieci “Lion King”.

Dodatkowe osiągnięcia

Rekord Pilatesa

2019

Polski rekord największej lekcji pilates

Ponad 300 uczniów liceum „Kopernika” wzięło udział w największej lekcji pilatesu w Polsce. Wydarzenie zorganizowane zostało przez szkołę we współpracy z Gretas Pilates.

Liceum Kopernika jest nie tylko miejscem intelektualnej determinacji, ale także dba o właściwą kondycję fizyczną swoich uczniów.

Jednym z projektów promujących zdrowy styl życia w szkole była udana próba przełamania polskiego rekordu największej lekcji Pilates. Wydarzenie przyciągnęło wielu studentów i nauczycieli i okazało się świetnym sposobem na dobrą zabawę.

Ateny 2004

Wydarzenie w Atenach w 2004 r. I choreografie, Volos Grecja

Pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny spektaklu taneczno-muzycznego otwierającego igrzyska olimpijskie „Ateny 2004”. Spektakl został zorganizowany przy współpracy z województwem Magnesia, lokalną szkołą baletową, lokalnymi, ludowymi muzykami i chórem. Był połączeniem tańca współczesnego z tradycyjną muzyką grecką i odniósł wielki sukces.

Dance Teacher

1999 – 2000

Kalisz – Polska

Wiele lat tańczyłam w Teatrze Tańca Współczesnego Alter, jednym z najlepszych polskich zespołów tanecznych w kraju, prowadzonym przez wybitnego polskiego choreografa Witolda Jurewicza. Wraz z Alterem brałam udział w wielu występach w Polsce, Niemczech, Francji, na Litwie.

W tym okresie byłam także nauczycielem tańca współczesnego w Młodzieżowym Domu Kultury B. Broniewskiego w Kaliszu, gdzie prowadziłam i stworzyłam młodzieżowy zespół taneczny TAO. Uczestniczyłam w pokazach, happeningach i konkursach z moimi osobistymi choreografiami zdobywając wiele nagród na polskich festiwalach tańca.

Przez trzy lata byłam także nauczycielem tańca współczesnego w Pańswtowym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu.

2001 : Wybrana spośród 200 tancerzy przez amerykańską choreografkę Risę Jaroslow wzięlam udział w projekcie tanecznym we współpracy z amerykańskimi tancerzami i tradycyjnym zespołem polskiej muzyki i chóru w Bytomiu.

1999 : Wybrana spośród 100 tancerzy przez słynnego szwajcarskiego choreografa Philippe’a Saira do projektu tanecznego.

1995 : Pół roczny pobyt artystyczny w Kioto w Japonii

Umiejętności i potwierdzenia

Umiejętności

  • Specjalizacja w problemach z bólem kręgosłupa
  • Wiedza z zakresu anatomii
  • Autorka Podręcznika do nauki Pilates w zakresie ćwiczeń na macie
  • Certyfikowany przez BASI® jako instruktor pilates
  • Organizatorka warsztatów, szkoleń i kursów instruktorskich Pilates
  • Dyrektorka szkoły tańca i pilates studia
  • Kreatywne sposoby nauczania Pilatesu