Warsztaty Pilates

Tarnobrzeg – warsztaty pilates

By 8 września, 20187 lipca, 2019No Comments
Głównym celem szkolenia w Tarnobrzegu było rozwiąnie wszelkich wątpliwości czym Pilates jest a czym nie jest, jak wygląda klasyka metody a jak została ona zmieniona na przestrzeni ostatnich lat. Cały warsztat oparty był na klasycznym repertuarze matclass wszystkich 3 poziomów zaawansowania z głęboką analizą poszczególnych ćwiczeń i ich modyfikacjami.
W drugim dniu szkolenia zajmowaliśmy się pracą na piłkach zarówno tych małych, jak i dużych.
Piłki to bardzo wszechstronny przyrząd, dający nam nieskończone możliwości wykorzystania podczas lekcji grupowych czy treningów personalnych.

***PIŁKI
– bardzo czesto wykorzystywane w lekcjach pilates , rehabilitacji i fizjoterapii
– ich użycie służy nie tylko urozmaiceniu lekcji ale jest wyzwaniem i koniecznościa zapanowania nad niestabilnym podłożem,co stanowi dodatkowe wyzwanie dla mięśni kręgosłupa i brzucha.Walcząc o utrzymanie równowagi podczas wykonywania ćwiczeń zdecydowanie podnosimy koordynację, równowagę a przede wszystkim stabilizację stawową, zmniejszając znacznie ryzyko uszkodzeń w obrębie aparatu ruchu.T
– piłka spełnia warunki idealnego dla współczesnego człowieka siedziska. Inne jej zalety, to likwidacja bądź zmniejszanie napięć okolic karku i łopatek (tak często występujących szczególnie u osób pracujących siedząc), zmniejszenie dolegliwości w okolicach lędźwi (poprzez wymuszona korekcje ustawienia miednicy), odciążenie krążków międzykręgowych i stawów kręgosłupa, kolanowych i skokowych (poprawa stabilizacji i rozluźnienie mięśni).

Leave a Reply